1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. پلیس راهور واقعا چرا خودروهای بدون استاندارد را شماره‌گذاری می‌کند؟

پلیس راهور واقعا چرا خودروهای بدون استاندارد را شماره‌گذاری می‌کند؟

28 دی 1400
  • 0

پلیس راهور در این چند روز اخیر بعد از حادث شدن تصادف زنجیره ای در بهبهان، صحبت هایی را درخصوص ایمن نبودن خودروهای تولیدی در کشور مطرح کرد. اولین اظهار نظر در خصوص باز نشدن ایربگ هیچ یک از خودروهای حاضر در این تصادف بود و اینکه باید درصد تقصیر نقص خودروها توسط کارشناس تعیین و در دادگاه خودروسازان برای پاسخگویی حاضر شوند. چند روز بعد طی گفتگویی رئیس پلیس راهور تهران  بیان کرد که باز نشدن ایربگ را فراموش کنید و نگران باز شدن چرخ های خودروهای داخلی در پیچ ها باشید. سوالی که اینجا مطرح است این است که اگر پلیس از این موارد آگاهی دارد چرا اجازه شماره گذاری به این خودروها را می دهد؟ در این رابطه صحبتی با یکی از نمایندگان مجلس شده است که ادامه ذکر می شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: پلیس راهور و سازمان استاندارد باید به وضعیت کیفیت پایین خودروهای داخلی ورود کرده و پلیس راهور نباید خودروهای غیر استاندارد را شماره گذاری کند.

اسماعیل حسین زهی درباره کیفیت نامطلوب خودروهای داخلی و گران فروشی خودروسازان، بیان کرد: متاسفانه شاهدیم که هر روز از کیفیت خودروهای داخلی کاسته شده و بر قیمت آن ها افزوده می شود. از سوی دیگر صنعت خودروسازی کشور صرفا کار مونتاژ را انجام می دهد و قطعاتی که از سوی قطعه سازان وارد کشور می شود نیز از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه های مسئول از جمله پلیس راهور نیز کوتاهی می کنند، به تصادف جاده ای اخیر که در محور بهبهان رخ داد، اشاره کرد و گفت: در این حادثه، ایربگ هیچ خودرویی باز نشد و در سایر تصادفات جاده ای نیز شاهد هستیم که ایربگ خودروهای داخلی عمل نمی کند.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نه تنها ایربگ بلکه سایر قطعات خودروهای داخلی نیز کارایی لازم رو ندارند و سازمان استاندارد و پلیس راهور باید نسبت به برخورد با متخلفان اقدام کنند. پلیس راهور نباید خودروهایی را که از استاندارد لازم برخوردار نیستند، شماره گذاری کند. نباید اجازه داد اینگونه با سرنوشت انسان ها بازی شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: در بحث صنعت هوایی نیز وضعیت اینگونه است، بنده دو شب گذشته پروازی از تهران به زاهدان داشتم که شاهد تخلفات عدیده ای بودم و متاسفانه برخورد خوبی با مسافران نیز صورت نگرفت. این نوع تخلفات اهانت به شعور مردم است. وقتی متولی نظارت جدی نداشته باشد این تخلفات از خودروسازان و شرکت های هواپیمایی سر می زند.

حسین زهی افزود: قطعا باید با شرکت های متخلف برخورد قضایی صورت گیرد، زمانی که پرونده این بخش های متخلف در محکمه قضایی مورد بررسی قرار گیرد و با متخلفان برخورد قاطع شود جلوی تکرار این تخلفات گرفته می شود.

منبع ایسنا


نظرات