1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. احیای خط تولید تندر 90 با همکاری سایپا و ایران خودرو در کارخانه پارس خودرو

احیای خط تولید تندر 90 با همکاری سایپا و ایران خودرو در کارخانه پارس خودرو

23 مرداد 1401
  • 0

منوچهر منطقی معاون وزیر صمت قصد دارد طی برنامه ای با هم افزایی سایپا و ایران خودرو و با استفاده از پلتفرم خودروی تارا خط تولید تندر 90 را در سایت پارس خودرو احیا کند.
طبق برنامه منطقی قرار است به زودی از خط تولید مجهز پارس خودرو برای احیای پلتفرم تندر 90 و تولید محصولات خودی استفاده شود. 
مقامات وزارت صنعت معتقدند تعلل در استفاده بهینه از از این پلتفرم علیرقم سرمایه گذاری های فراوان انجام شده بر روی آن از سوی خودروسان و قطعه سازان معقول نیست.
این درحالیست که خودروسازان روسی و هندی از همین پلتفرم برای تولید محصولات متنوع استفاده می کنند و امکان استفاده از زنجیره تامین این کشورها برای جلوگیری از توقف تولید محصولات مرتبط با این پلتفرم وجود دارد.
مدیرعامل سابق ایران خودرو تصمیم دارد تا با احیای این پلتفرم سایت پارس خودرو را با هم افزایی ایران خودرو و سایپا تماما به تولید محصولات مبتنی بر این پلتفرم اختصاص دهد.

وزارت صمت در این برنامه قصد دارد از پلتفرم خودروی تارا بهره ببرد. چرا که سرمایه گزاری های فراوانی در خودروسازان و زنجیره تامین داخلی بر روی آن انجام شده و به دلیل تحریم های صنعت خودرو ، خط تولید آن در سایپای کاشان متوقف شده است.
تحقیقات نشان میدهد که 70 درصد از سرمایه گذاری های انجام شده بر روی این پلتفرم از سوی خودروسازان و قطعه سازان داخلی صورت گرفته و سه سال است که سرمایه گذاری آن معطل مانده است و اکنون وزارت صمت قصد احیای آن را دارد.

 

منبع car.ir


نظرات