1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. نمایشگاه ها
  4. بزرگ‌ترین حضور نمایشگاهی ایران؛ نمایشگاه خودرو روسیه فردا افتتاح می شود

بزرگ‌ترین حضور نمایشگاهی ایران؛ نمایشگاه خودرو روسیه فردا افتتاح می شود

30 مرداد 1401
  • 0

طبق اعلام سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، فردا دوشنبه ٣١ مردادماه، نمایشگاه اتوموبیلیتی روسیه، با حضور جمهوری اسلامی ایران با ۱۷۰۰ متر سالن اختصاصی و ۹۰۰ متر غرفه که بزرگ‌ترین حضور نمایشگاهی ایران محسوب می شود، افتتاح خواهد شد.

امید قالیباف اعلام کرد که در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که فردا، دوشنبه در مسکو برگزار می‌شود، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور نیز حضور خواهد داشت.

 

سخنگوی صمت در این باره افزود: بیش از ۴۰ شرکت قطعه‌ساز و دو شرکت ایران‌ خودرو و سایپا در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو غرفه دارند و بیش از ۶۰ نفر از قطعه سازان کشور در قالب هیئت‌های تجاری ضمن بازدید از نمایشگاه و کارخانه‌های قطعه سازی و خودروسازی روسی، جلسات با طرف‌های روس و خودروسازان این کشور مذاکره و تعامل خواهند داشت که این تعامل بر اساس منافع و نیازهای طرفین صورت خواهد گرفت.

وی ضمن تاکید بر اینکه در این نمایشگاه چهار روزه، مرکز تبادل و انتقال فناوری و دانش فنی در حوزه قطعه‌سازی و خودرو در نظر گرفته شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به تحریم صنعت خودروسازی روسیه شرکت‌های روسی از ظرفیت بالای کشورمان در قطعه‌سازی استفاده کنند.

قالیباف همچنین اظهار کرد: مذاکراتی هم در رابطه با ایجاد پلتفرم مشترک بین ایران و روسیه یا ایران، روسیه و چین در حال انجام است که چشم انداز خوبی دارد.  

 

منبع ایسنا


نظرات