1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
  4. فروش سایپا
  5. نخستین عرضه شاهین در بورس کالا

نخستین عرضه شاهین در بورس کالا

22 شهریور 1401
  • 0

خودروساز شاهین امروز، در تاریخ 22 شهریورماه سال 200 دستگاه خودرو را از مسیر بورس کالا در دسترس متقاضیان قرار داد.

براساس اعلام بورس کالا، مسئولین این شرکت برنامه ریزی کردند تا 200 دستگاه شاهین را امروز سه شنبه، 22 شهریور در بورس کالا عرضه کنند.

شاهین که قرار بود با قیمت پایه 304 میلیون تومان در بورس کالا عرضه شود، امروز با تنها 43 سفارش و با فروش 39 خودرو با همان قیمت پایه 304 تومان معامله شد.

در حالی که هزینه های دیگری شامل مالیات، قیمت خودرو را افزایش می دهند، شاهین اکنون با احتساب سایر هزینه ها مانند مالیات ارزش افزوده 9 درصدی و همچنین هزینه های مرتبط با شماره گذاری بورس کالا، به قیمت 345 میلیون تومان معامله شد. بنابراین می توان انتظار داشت که در عرضه های بعدی این خودرو به تعداد کمتری عرضه شود. 

تقاضا بسیار پایین برای خودرو شاهین در شرایطی است که علاوه بر متقاضیانی که تا کنون از مسیر بورس کالا خودرو دریافت نکرده اند، متقاضیانی که قبلاً توانسته اند از بورس کالا خودرو خریداری کنند نیز می توانستند جهت خرید خودروی شاهین اقدام کنند. همچنین محدودیت تعداد خرید برای هر کد ملی وجود نداشت و هر کد ملی می توانست بیش از یک دستگاه شاهین را از بورس کالا خریداری کند.

بورس کالا اعلام کرده بود که میزان پیش دریافت در نظر گرفته شده برای خرید شاهین از بورس کالا 10 درصد قیمت پایه در نظر گرفته شده است. بنابراین با توجه به قیمت پایه 304 میلیون تومانی متقاضیان خرید شاهین از بورس کالا می توانند با پرداخت حدود 30 میلیون تومان این خودرو را از بورس کالا پیش خرید کنند و چنانچه عرضه بیش از تقاضا باشد خریداران حقوقی نیز می توانند برای خرید شاهین از بورس کالا اقدام کنند.

سایپا موعد تحویل این خودرو را 23 مهرماه امسال در نظر گرفته است.

به روز رسانی خبر، 30 شهریور: 

شرکت سایپا اعلام کرد که طی 6 روز، 64 دستگاه خودوری شاهین در بورس کالا فروخته شده است. این خودرو که از 22 الی 28  شهریور در بورس عرضه شد، با رسیدن به پایان مهلت فروش تعداد 64 دستگاه خودرو به قیمت پایه 304 میلیون تومان فروخته شد. 

از 64 دستگاه خودرو عرضه شده، 39 عدد در تالار اختصاصی خودرو و 25 خودرو باقی مانده به صورت مچینگ به فروش رسیدند.

 

منبع car.ir


نظرات