1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
  4. فروش بهمن موتور
  5. دیگنیتی پرایم بار دیگر در بورس عرضه می شود

دیگنیتی پرایم بار دیگر در بورس عرضه می شود

23 شهریور 1401
  • 0

 دیگنیتی پرایم روز چهارشنبه ۳۰ شهریور برای دومین بار با قیمت پایه ۸ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال به تالار بورس می رود.

دیگنیتی پرایم روز چهارشنبه مورخ 30 شهریور 1401 در بورس کالا عرضه می شود. قیمت پایه دیگنیتی پرایم مشکی و سفید در دومین عرضه این محصول در بورس کالا، 8 میلیارد و 215 میلیون ریال مشخص شده است.

 

نخستین عرضه دیگنیتی پرایم در بورس 

گروه صنعتی بهمن موتور به عنوان نخستین خودروساز عرضه کننده خورو در بورس، بعد از فروش تعدادی وانت کارا در بورس،  در روز 26 مرداد سال جاری، تعداد ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی و فیدلیتی را بر تابلو معاملات بورس کالای ایران برد که به طور کلی با تقاضای ۳ هزار و ۴۸۵ سفارش همراه شد و کلیه خودروهای عرضه شده نیز به فروش رسید.

در اولین عرضه فیدلیتی پرایم در بورس، پس از ۳۰ دقیقه رقابت بین خریداران، ۱۲۵ دستگاه دیگنیتی سفید که با قیمت پایه ۸۲۱ میلیون و ۵۰۰ میلیون تومان عرضه شده بود با تقاضای ۵۵۳ موردی مواجه و در نهایت به بهای یک میلیارد و ٣٣ میلیون و ٣٠۴ هزار تومان فروخته شد. درصد رقابت صورت گرفته در معاملات دیگنیتی سفید ۲۵.۷۸ درصد گزارش شده است.

 

شرایط ثبت نام در بورس خودرو 

گفتنی است در این طرح هر کدملی تنها می‌تواند برای یکی از کدهای عرضه شده در تاریخ عرضه ثبت سفارش کند و صرفا برای یک دستگاه خودرو مجوز سفارش گذاری دارد از همین رو صدور سند و شماره گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدار خواهد بود.

در این روش عرضه حق واگذاری حقوق قراردادی و خودرو به غیر، به هرشکل و صورتی که باشد، از متقاضی سلب و اسقاط گردیده است و هرگونه واگذاری مغایر این قید معتبر نمی‌باشد.

خریداران ملزم به واریز وجه هزینه های ذیل همزمان با تسویه اصل مبلغ به شماره حساب اعلامی هستند که شامل هزینه های 9درصد مالیات ارزش افزوده بر مبنای قیمت نهایی فروش، سایر هزینه‌ها هستند.

همچنین متقاضیان پس از قطعیت خرید در بورس کالا و واریز وجه کامل، می بایست ظرف ده روز نسبت به تحویل مدارک خود به صورت کامل و صحیح مطابق دستورالعمل‌های شرکت بهمن موتور به عامل محل تحویل (انتخاب شده در هنگام عرضه) اقدام نمایند و مسئولیت تاخیر از این محل بر عهده خریدار بوده و فروشنده مسئولیتی در این موارد ندارد. بدیهی است زمان تحویل خودرو به همین نسبت تغییر خواهد کرد. در این صورت بروز تاخیر در تحویل، موجب تعلق سود مشارکت و جریمه دیرکرد نخواهد شد.

 

منبع car.ir


نظرات