1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. احتمال ورود این برندهای خودرویی محبوب آسیایی به ایران

احتمال ورود این برندهای خودرویی محبوب آسیایی به ایران

27 مهر 1401
  • 1

شنیده ها حاکی از آن است که سه برند خودرویی محبوب آسیایی، در حال سپری کردن مراحل اولیه برای ورود محصولات خود به کشور ایران هستند.

طبق اطلاعات به دست آمده، این برندها که شامل هیوندای، کیا و میتسوبیشی هستند، مراحل اولیه همکاری با ایران را برای صادرات محصولات اقتصادی خود به ایران طی کرده اند. سه شرکت ایرانی نیز به عنوان نماینده این خودروسازان، از سوی وزارت صمت تاییدیه دریافت کرده اند. هنوز اطلاعات مشخصی از نام این شرکت ها در دست نیست، اما گویا دو شرکت واردکننده معروف، در حال برنامه ریزی برای عرضه محصولات هیوندای و میتسوبیشی هستند و یک شرکت جدید نیز در نظر دارد که محصولات خودروساز کره ای کیا را به بازار کشور عرضه کند. 

بر اساس اطلاعات به دست آمده، در حدود ۱۰ مدل خودرو از سه برند کیا، هیوندای و میتسوبیشی برای ورود به بازار خودروی کشور معرفی شده اند. کلیه این محصولات، خودروهای اقتصادی بازار جهانی محسوب می شوند و بر اساس شنیده ها، روند واردات محصولات هیوندای با قطعیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.

با این حال هنوز به طور قطعی و رسمی، واردات هیچ یک از برندهای خودرویی تایید نشده است و به طور خوش بینانه، آغاز واردات خودرو در اواخر زمستان ۱۴۰۱ صورت می گیرد.

 

منبع car.ir


نظرات

  • Hin Hin (30 مهر 1401 ساعت 20:39)

    مگه کاسبان تحریم میذارن این خودروها وارد بشه؟