1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. امروز، آخرین مهلت شرکت در مزایده خودروهای خارجی

امروز، آخرین مهلت شرکت در مزایده خودروهای خارجی

1 آبان 1401
  • 0

آخرین مهلت ثبت نام در دور دوم مزایده خودروهای خارجی در ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسد و نتایج پس از دو روز اعلام خواهد شد.

دور دوم مزایده خودروهای خارجی دپو شده در گمرک، ۷۶ دستگاه خودرو را شامل می شود که به دلیل نداشتن پیشنهاد و وجود آنچه که مغایرت فنی در مزایده قبلی نامیده شد، از ساعت ۸ صبح روز سه شنبه، ۲۶ مهرآغاز شد و تا ساعت ۲۴ امروز اول آبان ادامه می یابد.

بدین ترتیب، متقاضیان شرکت در این نوبت از مزایده می‌توانند برای دریافت اطلاعات در رابطه با خودروها، شرایط مزایده و ارائه پیشنهاد به سایت مزایده الکترونیک به آدرس اینترنتی eauc.setadiran.ir مراجعه کنند.

ارزش پایه خودروهای عرضه شده در مزایده فوق العاده شماره ۵۶۶ خودروهای خارجی ۳۰۱ میلیارد تومان است که متقاضیان تا اول آبان ماه مهلت دارند که از خودورهای موجود بازدید کنند و قیمت های مورد نظر خود را در سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) پیشنهاد بدهند.

در این مزایده فوق العاده از استان های مازندران ۳۰ دستگاه، خوزستان ۲۶ دستگاه، بوشهر ۱۶ دستگاه و استان های فارس و تهران هرکدام ۲ دستگاه خودرو عرضه خواهد شد.

تنها دو خودروی سواری پورشه ماکان مدل ۲۰۱۸ درانبارهای تهران موجود است. ۲۶ خودرو در انبارهای خوزستان موجود است که شامل یک دستگاه خودرو سواری پورشه ماکان مدل ۲۰۱۸، یک دستگاه خودرو سواری BMW ۷۳۰LI مدل ۲۰۱۷ و ۲۴ دستگاه خودرو سواری سراتو YD مدل ۲۰۱۷ می‌شود.

در انبارهای استان مازندران نیز  ۳۰ دستگاه خودرو موجود است که از ۲۷ دستگاه خودرو سواری پورشه ماکان مدل ۲۰۱۷ و سه دستگاه خودرو سواری پورشه باکستر مدل ۲۰۱۷ تشکیل می‌شود.

همچنین تنها دو دستگاه خودرو خودرو سواری BMW ۷۳۰Li مدل ۲۰۱۷ در انبارهای استان فارس موجود است که باطری و لاستیک‌های یکی از این خودروها به علت مردود شدن از سوی استاندارد تحویل داده نمی‌شود.

از میان ۱۶ دستگاه خودروی موجود در انبارهای بوشهر، دو دستگاه خودرو سواری BMW ۵۳۰I مدل ۲۰۱۸، چهار دستگاه خودرو سواری لکسوس RX مدل ۲۰۱۷، سه دستگاه خودرو سواری لکسوس NX مدل ۲۰۱۷، دو دستگاه خودرو سواری هیوندای سانتافه مدل ۲۰۱۸، یک دستگاه خودرو سواری کیا سورنتو مدل ۲۰۱۷، دو دستگاه خودرو سواری هیوندای توسان مدل ٢٠١٧، یک دستگاه خودرو سواری هیوندای سوناتا هیبریدی مدل ۲۰۱۷ و یک دستگاه خودرو سواری تویوتا کمری هیبریدی مدل ۲۰۱۷ است.

متقاضیان باید چه اقداماتی انجام دهند؟

همانند دور نخست، شرکت کنندگان در مزایده باید برای ثبت نام و دریافت گواهی امضاء الکترونیک (توکن) به دفاتر ثبت اسناد رسمی در سراسر کشور مراجعه کنند. برگزاری مزایـده صرفاً از طریق سامانه مـزایده الکترونیک دولت به آدرس فوق بوده و ارائـه پیشنـهاد قیمت نـیز از ایـن طـریق انـجام می شود؛ لذا تمامی شرکت کنندگان در مزایده می توانند از ۲۶ مهرماه به نشانی eauc.setadiran.ir مراجعه و با استفاده از امضاء الکترونیک، نسبت به ثبت پیشنهاد اقدام کنند.

داشتن کد ملی برای اشخاص حقیقی و کد اقتصادی برای اشخاص حقوقی به همراه شماره حساب قابل استفاده از طریق اینترنت جهت متقاضیان شرکت در مزایده الزامی است. بازدید از خودروهای مطرح شده، در تمامی ایام هفته حتی روزهای تعطیل در بازه زمانی تعیین شده (۲۶ مهر تا اول آبان ۱۴۰۱) از ساعت ۸ الی ۱۹ امکان پذیر بود که قاعدتا امروز آخرین روز بازدید محسوب می‌شود.

در همین رابطه، مدیرعامل جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفته است: مزایده مذکور ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسد و مهلت آن تمدید نخواهد شد.

 

منبع ایسنا


نظرات