1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. جریمه روزانه برای خودروهای فاقد معاینه فنی

جریمه روزانه برای خودروهای فاقد معاینه فنی

8 آبان 1401
  • 0

جانشین پلیس راهور انتظامی کشور خبر داد: کلیه خودرو‌هایی که بیش از چهار سال از زمان تولید آن‌ها سپری شده باشد، مشمول معاینه فنی هستند.

سردار سید تیمور حسینی در مورد جریمه خودرو‌های فاقد معاینه فنی تشریح کرد: از سال ۹۴ سامانه «سیمفا» راه اندازی و اطلاعات تمام خودرو‌ها در خصوص معاینه فنی در این سامانه متمرکز شده است؛ به همین دلیل، عمدتاً جریمه خودرو‌های فاقد معاینه فنی به وسیله دوربین‌ها در تهران و برخی شهر‌های بزرگ انجام می‌شود.

جانشین پلیس راهور انتظامی کشور اعلام کرد: همه خودرو‌هایی که بیش از چهار سال از تولید آن‌ها سپری شده است، مشمول معاینه فنی هستند.

وی همچنین ابراز کرد: در حال حاضر روزانه بالغ بر ۱۲ هزار وسیله نقلیه جریمه شده و طبق آخرین آمار از اول سال تاکنون 1 میلیون و 200 هزار مورد جریمه، برای خودرو‌های فاقد معاینه فنی به ثبت رسیده است.

سردار حسینی با تأکید بر اینکه مالکان وسایل نقلیه می بایست نسبت به انجام معاینه فنی و دریافت مجوز مربوطه اهتمام بورزند، اضافه کرد: جریمه روزانه خودرو‌های فاقد معاینه فنی از طریق پیامک، به افراد اعلام می‌شود.

وی در پایان افزود: اشخاصی که شماره تلفن همراه آن‌ها در سامانه ثبت نشده یا تغییر کرده باشد، برای باید برای به روز رسانی و ثبت شماره جدید اقدام کرده تا در صورت اعمال قانون با دریافت پیامک‌ها مطلع شوند.

 نظرات