1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. عرضه سایپا آریا با موتور GDI و گارانتی 5 ساله!

عرضه سایپا آریا با موتور GDI و گارانتی 5 ساله!

عرضه سایپا آریا با موتور GDI؟!
5 دی 1401
  • 0

محمدعلی تیموری مدیرعامل سایپا ضمن اشاره به تولید 100 هزار ساینا دوگانه سوز در سال آینده از برنامه ریزی این گروه خودروسازی برای عرضه سایپا آریا با موتور GDI و گارانتی پنج ساله خبر داد.

وی یکی از سیاست‌های گروه خودروسازی سایپا در یک سال اخیر را ایجاد زیرساخت‌ برای تولید خودروهای سی‌ان‌جی سوز اعلام کرد و افزود: این خودروها مصرف سوخت کمتر و آلایندگی پایین‌تری خواهند داشت؛ بر این اساس تولید 100 هزار خودرو ساینا دوگانه‌سوز در سال آینده در دستور کار قرار گرفته است، با توجه به پتانسیل و منابع گازی کشور تولید خودرو های CNG نقش مهمی در کاهش آلایندگی خواهد داشت.

 تیموری گفت: در سال آینده 65 هزار خودروی نیسان دوگانه‌سوز CNG) و بنزینی) در برنامه تولید سایپا قرار دارد. همچنین نیسان‌هایی با ظرفیت حجمی بزرگ‌تر و دوگانه‌سوز به منظور حمل بار بیشتر طراحی شده و در دست ساخت است که با تعبیه دو کپسول گازی سی ان جی روی شاسی، قابلیت 480 کیلومتر پیمایش را پیدا می کند.

او افزود: پلتفرم دیگری هم که سال بعد عرضه خواهد شد، ون ۱۴ نفره دوگانه‌سوز دو کپسوله با 400 کیلومتر پیمایش در سطح شهر است که برای مسیرهای شهری ساخته شده و می‌توان برخی از مسیرهای اتوبوس را با این ون‌ها جایگزین کرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: کارهای تحقیقاتی موتور M15 پلاس در شرکت مگاموتور برای خودروهای فعلی پایان یافته و در مرحله تولید انبوه قرار دارد و در خردادماه سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

او با بیان اینکه به دلیل کاهش مصرف بنزین، ترکیب تولید به سمت خودروهای CNG خواهد رفت، افزود: موتور M15پلاس در مقایسه با موتور فعلی یک لیتر بنزین کمتر مصرف خواهد کرد. همچنین موتور M24 جدید نیز 2 لیتر از موتور قبلی مصرف کمتر دارد و در سال آینده برای خودروهای گروه سایپا تولید خواهد شد.

تیموری تاکید کرد: اولین قرارداد تولید موتورهای هیبریدی منعقد شده است و تا ۲ سال آینده خودروها با موتوری تولید خواهد شد که ۸۰ درصد ساخت داخل هستند و علاوه بر سی‌ان‌جی سوز، هیبریدی هم خواهند بود. همچنین خودرو جدید آریا با موتور GDI با گارانتی 5 ساله به بازار عرضه خواهد شد و تلاش خواهیم کرد که کیفیت را در محصولات جدید به نحوی بالا ببریم که بتوانند همه استانداردها را دریافت کنند.

او افزود: در یکسال گذشته به لحاظ کیفی روی محصولات اقدامات خوبی صورت گرفته به نحوی که مراجعه مشتریان سایپا به نمایندگی ها 400 درصد کاهش یافته است.

در این مراسم تفاهم‌نامه‌ همکاری در زمینه تبادل اطلاعات فنی و همکاری متقابل جهت ارتقاء عملکردی و بهبود راندمان موتور و برنامه ریزی تولید 100 هزار خودرو ساینا دوگانه سوز با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امضا شد.

همچنین دو تفاهم نامه دیگر در زمینه تبادل اطلاعات فنی و همکاری متقابل جهت ارتقای عملکرد و بهبود راندمان موتور تک سوز و دوگانه سوز CNG و تبادل اطلاعات فنی و همکاری متقابل جهت ارتقاء عملکردی و بهبود راندمان موتور در سطح خودرو بین دو شرکت مگاموتور و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به امضاء رسید.

گفتنی است، هدف از امضاء تفاهم نامه گروه خودروسازی سایپا و شرکت ملی و پالایش نفت ایران، کاهش مصرف بنزین، کاهش آلایندگی محیط زیست، تضمین پایداری تامین سوخت و استفاده از سوخت ارزان قیمت CNG در تولید موتورهای این گروه خودروساز است.نظرات