1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. بدون مشتری ماندن خودرو‌های بالای یک میلیارد تومان در بازار

بدون مشتری ماندن خودرو‌های بالای یک میلیارد تومان در بازار

10 اسفند 1399
 • 2

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: قیمت خودرو نسبت به هفته گذشته کمتر شده و اکنون بازار به شدت آرام است. همانطور که در گذشته اعلام شد امسالقیمت خودرو شب عید افزایش نخواهد داشت.

رکود در بازار همچنان ادامه دارد و این موضوع برای خودروهای وارداتی به خصوص آنهایی که قیمت های بیشتر از ۱ یا ۲ میلیارد تومان دارند شدیدتر هم می باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: طی ۵۴ روز گذشته تاکنون نوسان ۲ تا ۳ میلیون تومانی در بازار خودرو داشتیم اما اکنون این نوسان به نقطه صفر رسیده است و دیگر شاهد التهابات در بازار خودرو نخواهیم بود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو ادامه داد: در بازار خریداران واقعی حضور دارند و دیگر دلالی در بازار مشاهده نمی‌شود. خریداران نسبت به سلیقه خود خرید می‌کنند و به دنبال خودروی ارزان قیمت نیستند.

او با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد خودرو‌های وارداتی موجود در بازار، ارزشی بیش از یک میلیارد تومان دارد، گفت: قرار است از خودرو‌های میلیاردی مالیات اخذ شود که این کار باعث افت تقاضا و رکود بیشتر در بازار خودروهای وارداتی‌ می‌شود. اکنون تقاضا تنها برای خودرو‌های زیر ۶۰۰ میلیون تومان است و خودرو‌های بالای یک میلیارد بدون مشتری مانده اند.

موتمنی با اشاره به اخذ مالیات بر خودرو‌های لوکس، گفت: در شرایطی که ماههاست فروشندگان و نمایشگاه داران به دلیل رکود بازار با مشکلات جدی روبرو شده اند اجرای این تصمیم و اخذ مالیات از خودرو‌های وارداتی نیز ضربه سنگینی بر فعالیت نمایشگاه داران خواهد زد و رکود ماه‌های گذشته در این بازار با اعمال این تصمیم طی ماه‌های آتی بیشتر و زیان نمایشگاه داران بیشتر خواهد شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: اکنون پراید ۱۳۱، ۱۰۷ میلیون تومان، پراید ۱۱۱، ۱۲۶ میلیون تومان، تیبا ۱۱۷ میلیون تومان، ساینا ۱۳۳ میلیون تومان، کوئیک ۱۴۳ میلیون تومان، سمند ۱۸۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۹۵ میلیون تومان، سراتو ۷۶۰ میلیون تومان، هایما اس ۷ ۶۹۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند.

 نظرات

 • امیر امیر (10 اسفند 1399 ساعت 09:31)

  اکثر ماشین های میلیاردی معمولا کم کارکرد یا به اصطلاح نمایشگاهی هستند و دارندگانشون همین نمایشگاه داران هستند جهت دریافت سودهای میلیاردی ، دقت داشته باشید همین نمایشگاه داران در یک سال گذشته یک عدد بی ام و x4 مدل 2017 از 1.5 میلیارد به بیش از 4 میلیارد رسوندن و طی این مدت ماشین در نمایشگاه خواب بوده و اصلا خرید و فروش نشده ، حالا که سالانه باید 100 میلیون مالیات بدن در عین حال ماشینشون 3 میلیارد هم مشتری نداره ( چون 3 تا 4 برابر قیمت واقعیش هست)صدای رئیسشون در آمده .

  حسین حسین (15 اسفند 1399 ساعت 08:19)

  الحمدلله که عمر انسان و آدمی دست خودشان نیست و پارچه ی سفیدرا نیز به همراه خود نمی برند(تنها آورده ما عمل ناپاک مان است) همینجوری هم می گوییم مرگ حق است ولی باورش برایمان سخت است.انشالله به خودمان بیاییم و فکری به حال مردم انقلابی و همیشه درصحنه و پابرهنگان عزیزمان باشیم.خدا بر توفیقات همه مامسلمانان بیفزاید.