1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. خبری از خریدهای نوروزی نیست - رشد ۲ تا ۴ میلیون تومانی قیمتها در بازار خودرو

خبری از خریدهای نوروزی نیست - رشد ۲ تا ۴ میلیون تومانی قیمتها در بازار خودرو

11 اسفند 1399
  • 1

 بازار خودرو در شب عید با افزایش دو تا چهار میلیون تومانی قیمت ها روبرو شد اما خرید و فروش خودرو به اندازه اسفند سال های گذشته رونق ندارد. این عدم رونق بر می گردد به اخبار ضد و نقیضی که از بازار ارز و همچنین مشخص نبودن برگشت آمریکا به برجام به بیرون درز می کند. در حال حاضر نوسانات قیمت خودرو در حد کمی می باشد و این آرامش برای بازارمفید می باشد.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال خرید و فروش خودرو با التهابات کمی روبرو شده است. به نحوی که در هفته های گذشته معاملات در بازار خودرو به صفر رسیده بود اما ناامیدی از کاهش بیشتر قیمتها باعث شد تا خرید خودرو در بازار اندکی رونق پیدا کند. البته معاملات نسبت به سالهای گذشته آن هم در اسفندماه همچنان بسیار کم است ولی نسبت به ماه های گذشته که معامله ای در بازار انجام نمی شد تاحدودی رونق پیدا کرده است.

در بازار امروز پراید 111 با رشد یک میلیون تومانی 128 میلیون تومان، پراید 131 با رشد یک میلیون تومانی 111 میلیون تومان و تیبا دو با رشد یک میلیون تومانی 129 میلیون تومان معامله می شود.

علاوه براین سمند ال ایکس با رشد دو میلیون تومانی 177 میلیون تومان سمند با موتور ای اف سون با رشد 4 میلیون تومانی 200 میلیون تومان و سمند سورن با رشد یک مییلیون تومانی 238 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

 در محصولات پژو نیز رشد قیمتها از یک تا دو میلیون تومان بوده است. به نحوی که پژو 206 تیپ دو امروز 185 میلیون تومان، پژو 206 تیپ پنج با قیمت 248 میلیون تومان و پژو 206 صندوقدار 234 میلیون تومان به فروش می رسد.

منبع تسنیم


نظرات

  • نوید نوید (11 اسفند 1399 ساعت 13:42)

    دیگه ترفند گرون کردن واسه اجبار کردن مردم جواب نمیده. چون توی هر خونه از یه خانواده ی متوسط دیگه حداقل یک ماشین وجود داره. پس کسی نمیره ماشین بخره. اصلا کجا پارک کنه؟ هر واحد آپارتمانی هم حداکثر یک الی دو پارکینگ سندی میدن. مگر اینکه پولدار باشی و خونه های خیلی بزرگ بخری.
    الان خانواده ی من که چهار نفر هستیم و دو تا ماشین داریم. دیگه نیازی به ماشین جدید نداریم. تمام.