1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. عرضه تیگو 5 توربو در قالب یک نسخه محدود به بازار

عرضه تیگو 5 توربو در قالب یک نسخه محدود به بازار

27 خرداد 1400
  • 0

سال 1400 مصادف با بیستمین سالگرد تاسیس شرکت مدیران خودرو می باشد و آن شرکت در نظر دارد جهت بزرگداشت این مهم مدل محدودی از شاسی بلند محبوب خود تیگو 5 توربو را به بازار عرضه نماید.

تیگو 5 توربو خودرویی با آپشنهای نسبتا بروز است که بزودی توسط شرکت مدیران خودرو نماینده رسمی مونتاژ و فروش محصولات چری چین در ایران عرضه خواهد شد.

پنج سال پیش تیگو ۵ معمولی با توجه به شرایط آن روز بازار و شرایط قسطی و متنوع فروش وقیمت گذاری منطقی خیلی سریع جایگاه مناسبی برای خود  در بازار ایران باز نمود. فروش بیش از 40 هزار دستگاه از خودرو تیگو 5 در طول پنج سال و همخوانی سایز و جثه ماشین با نیازهای خانواده های ایرانی و انتظارات آنان از یک خودرو شاسی بلند این خودرو را بیش از پیش محبوب ساخت. تنها نکته منفی برجسته در مورد این خودرو دو دیفرانسیل نبودن به عنوان یک خودروی شاسی بلند می باشد که در نسخه جدید هم مرتفع نشد. از طرفی اقدام شرکت مدیران خودرو مبنی بر انجام به موقع دو فیس لیفت در طول 5 سال حضور این خودرو در بازار ایران نیز نقش مهمی در حفظ محبوبیت نسبی این خودرو ایفا نمودند. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که این شاسی بلند بازار دسته دوم مناسبی ندارد و نسخه های کارکرده آن کاهش قیمت بسیار محسوسی را دارند. در اولین به روز رسانی شرکت مدیران خودرو چراغ های جلو خودرو با نمونه جدید تغییر یافت و در فیس لیفت دوم سایز مانیتور خودرو بزرگتر گردید و با حذف دکمه های تهویه مطبوع خودرو تمامی دکمه های سیستم تهویه مطبوع به صورت دیجیتال به داخل مانیتور خودرو افزوده شد که طراحی داخلی خودرو را به روز تر نمود.

A79.jpeg

بعد از 5 سال حضور در بازار اینک زمان آن است که شاهد تغییراتی اساسی در سیستم انتقال نیرو خودرو باشیم که این نیاز سبب معرفی خودرو تیگو 5 توربو گردید. این خودرو با استفاده از پلتفرم سابق خودرو تیگو 5، به موتور1500 سی سی توربو، گیربکس CVT 9 سرعته و فرمان برقی مجهز گردیده استکه مشابه آن در خودروهای تیگو ۷ و آریزو ۶ نیز استفاده شده است، که احساس رانندگی نسبی سریع و متفاوتی را برای سرنشینان به همراه می آورد. همچنین جایگزینی آنتن قدیمی خودرو با آنتن کوسه ای آرم  بیستمین سالگرد و  مدل محدود تنها تفاوت ظاهری این دو خودرو است.

قیمت و شرایط فروش خودرو تیگو 5 توربو به زودی توسط شرکت مدیران خودرو اعلام می گردد.نظرات