1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. عرضه وانت بهبود یافته آریسان ایران خودرو به بازار کشور

عرضه وانت بهبود یافته آریسان ایران خودرو به بازار کشور

11 آذر 1400
 • 1

وانت آریسان (Arisun Pickup) که یکی از محصولات تجاری گروه خودروسازی ایران خودرو می باشد به عنوان جایگزینی برای وانت باردو تولید و عرضه شد. پروژه ی طراحی وانت آریسان از اواخر 1392 آغاز شد و در اوایل 1394، آریسان آماده برای عرضه بود. آریسان درواقع بر روی پلتفرم پژو 405 طراحی شده است؛ همچنین رگه هایی از نمای جلوی پژو پارس ( که آن نیز بر روی پلتفرم 405 ساخته شده است) در نمای جلویی این خودرو مشاهده می شود. آریسان در ابتدا با یک پیشرانه ی بهبود یافته 1.7 لیتری در 2 انتخاب پایه گازسوز بنزینی عرضه می شود، و فضای باری هم طول، ولی عمیق تر از وانت باردو دارد. اما یکی از مواردی که آریسان را جایگزین خوبی برای باردو جلوه می دهد، امکانات رفاهی و ایمنی آن است. 

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که با هدف جلب رضایت مشتریان بهبودهای کیفی متعددی در وانت آریسان اعمال شده، گفت: به زودی با عرضه این خودرو، سهم ایران‌خودرو از بازار خودروهای کار سبک احیا خواهد شد. 

بابک رحمانی، با بیان این که این اقدام توسعه‌ای در راستای اهداف و سیاست‌های وزارت صمت و رضایت مشتریان انجام شده، افزود: با توجه به لزوم ارتقای استانداردها و کیفیت محصول آریسان، خط تولید این خودرو در ماه‌های اخیر متوقف و پروژه‌های متعدد کیفی برای بهبود آن اجرا شده است. تغییرات اساسی در بخش قوای محرکه و شاسی و همچنین افزایش امکانات و تجهیزات از جمله بهبودهای صورت گرفته در آریسان دو است.

وی تامین بخشی از نیاز بازار خودروی کار کشور و انتظار مشتریان برای ارایه محصولی کیفی را هدف ایران خودرو از عرضه آریسان دانست و گفت: خلاء ایجاد شده در بازار این بخش از خودروها با آریسان دو تامین و سبد محصولات ایران خودرو نیز متنوع‌تر خواهد شد.

رحمانی با بیان این که تغییراتی که در بدنه این محصول اعمال شده، سبب بهره‌برداری بهینه‌تر از آن خواهد شد، گفت: با توجه به دوگانه سوز بودن این خودرو،‌ برای جلوگیری از اشغال فضای بار، مخزن به زیر بدنه منتقل شده و با گنجایش بار 750 کیلوگرم، امکان بارگیری بیش‌تری فراهم شده است.

وی با اشاره به سابقه طولانی ایران خودرو در تامین خودروهای کار سبک، گفت: آریسان دارای استانداردهای آلایندگی یورو پنج و با قابلیت‌های مورد نیاز بازار، سهم ایران خودرو را در این بخش از بازار افزایش خواهد داد.

رحمانی گفت: آریسان به زودی به تولید انبوه خواهد رسید و به بازار عرضه خواهد شد.

 نظرات

 • Ali Ali (11 آذر 1400 ساعت 08:46)

  خودرویی به شدت لَش و سنگین که خودش رو به زور میکشه چه برسه ۷۵۰ کیلو بار!
  نسبت به سایر محصولات بی‌کیفیت ایرانخودرو کیفیت پایین‌تری داره.
  در نسخه جدید قرار هست موتور ۴۰۵ روی این خودرو نصب بشه که باتوجه به ماهیت باربری این خودرو و اینکه نسبت به سواری ۴۰۵ فشار بیشتری بهش میاد تقریبا هر ماه یه واشر سرسیلندر باید تهیه کرد و هر ۶ ماه یک سرسیلندر نو!
  باز برید تو صف قرعه‌کشی...