1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. هشدار؛ چند آپشن بر روی دیگنیتی اضافه شده است ولی مدل پلاس یا پرو نداریم

هشدار؛ چند آپشن بر روی دیگنیتی اضافه شده است ولی مدل پلاس یا پرو نداریم

هشدار؛ چند آپشن بر روی دیگنیتی اضافه شده است ولی پلاس یا پرو نداریم
12 دی 1400
  • 0

اینکه افرادی در بازار خودروی کشور از غفلت و ناآگاهی تعدادی از متقاضیان خرید خودرو سو استفاده می کنند و با اضافه کردن عناوینی مثل سفارشی، پلاس و یا پرو نسبت به اخذ مبالغ بیشتری اقدام می کنند همیشه وجود داشته است و اتفاق جدیدی نیست اما این موضوع چیزی از وظیقه و مسئولیت خودروسازان در اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه از تغییرات و مشخصات جدیدی که در محصولات خود اعمال می کنند نمی کاهد. در آخرین پدیده ای که اتفاق افتاده است برخی از افراد سودجو و شیاد در مورد شاسی بلند جدید گروه بهمن که اتفاقا جزو خودروهای محبوب و پرطرفدار بازار هم شده است کلاهبرداری کرده اند.

دلالان سودجو خودروی دیگنیتی آپشن دار جدید بهمن موتور را در قالب دیگنیتی پرو و یا پلاس آگهی کرده و برخلاف شرکت که هیچ افزایش قیمتی در عرضه این محصول نداشته خودرو را با قیمت بیشتری به مشتریان به فروش میرسانند.

شرکت بهمن موتور به تازگی فروش خودروی دیگنیتی را با دو آپشن جدید صندلی برقی سرنشین و گرم کن صندلی عرضه می کند و هیچ افزایش قیمتی به رغم بالابردن آپشن های دیگنیتی اعمال نکرده است، این در حالی است که شرکت های خودروساز داخلی به ویژه خودروسازان دولتی با کوچک ترین تغییر در آپشن ها نام خودرو را به پلاس یا پرو ارتقا داده و افزایش قیمت را در برنامه فروش آتی خود در نظر خواهند گرفت.

اگرچه خودروی دیگنیتی فاصله قیمتی در حدود 500 میلیون میان قیمت کارخانه تا بازار دارد و دلالان نیز دیگنیتی آپشن دار را با افزایش قیمت 40 میلیون تومانی به فروش میرسانند اما شرکت بهمن موتور در راستای سیاست های افزایش رضایتمندی مشتریان هیچ افزایش قیمتی در فروش دیگنیتی به رغم اضافه کردن آپشن اعمال نکرده است.

سوال کنونی که در ذهن بسیاری از فعالان بازار بوجود می آید این است که آیا مسئولیت گرانی خودرو دیگنیتی در بازار کنونی بر عهده شرکت بهمن موتور است یا دلالان سودجو؟

دیگنیتی تولید شرکت بهمن موتور که تنها خودرو SUV کوپه داخلی عرضه شده در کشور است به دلیل ظاهر زیبا و امکانات فوق العاده آن تا کنون با استقبال زیاد از سوی خریداران قرار گرفته و گروه بهمن با توجه به نیاز بازار داخلی تا کنون چهار مرحله از فروش خودروی دیگنیتی را انجام داده است.

بهمن موتور در آخرین طرح فروش آذر ماه دیگنیتی را با قیمت 795 میلیون تومان به فروش رساند. جدیدترین بخشنامه فروش بهمن موتور به گونه ای اعلام شد که با وجود تغییر نرخ ارز، هیچ کدام از خودروها افزایش قیمتی نسبت مرحله قبل نداشته اند.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تأیید وزارت صمت، در گزارش های اخیر خود خودروی دیگنیتی بهمن موتور را در رده کیفی پنج ستاره قرار داد.

شرکت بهمن موتور توانسته در فاز نخست تولید دیگنیتی 20 درصد از این خودرو را داخلی سازی کند و هم اکنون این خودرو از به روزترین فناوری ساخت خودرو بهره می‌برد و امکانات و ویژگی های فنی و ظاهری‌ این خودرو در کنار قیمت بسیار مناسب، آن را از سایر محصولات هم‌رده متمایز کرده است.نظرات