1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. ایران خودرو می گوید ماهانه دست کم ۵۵ هزار محصول به بازار عرضه کرده است!!!

ایران خودرو می گوید ماهانه دست کم ۵۵ هزار محصول به بازار عرضه کرده است!!!

ایران خودرو می گوید ماهانه دست کم ۵۵ هزار محصول به بازار عرضه کرده ایم!!!
21 دی 1400
 • 1

 ایران خودرو در آخرین اخباری که منتشر کرده است، عرضه ماهانه 55 هزار دستگاه خودرو به بازار را طی ماه های آینده تا قبل از پایان سال در دستور کار قرار داده است ولی چرا باور این موضوع برای مردم بسیار سخت است؟ 

طی ماه آذر و دی امسال تاکنون این شرکت در سه مرحله طرح فروش فوری برگزار کرده است و ظرفیت این طرح ها به ترتیب 10.5 هزار دستگاه، 5.5 هزار دستگاه و 7 هزار دستگاه خودرو بوده است که مجموعا می شود 23 هزار دستگاه خودرو طی حدودا 2 ماه. با اعلام برنامه این شرکت مبنی بر عرضه 55 هزار خودرو در هر ماه از زمستان امسال، خیلی ساده می توان گفت که امکان تحقق این وعده خیلی کم خواهد بود و بی دلیل نیست که کمتر مورد باور عموم این وعده ها قرار می گیرد.

گروه صنعتی ایران‌خودرو قصد دارد در سه ماهه پایانی امسال بیش از ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو را روانه بازار کند که این عدد بیش از ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش خواهد داشت.

 براساس برنامه ‌زمان‌بندی تولید و عرضه خودرو توسط بزرگ‌ترین خودروساز کشور و به‌ منظور تحقق اهداف وزارت صمت در تنظیم بازار خودرو، تا پایان سال به طور میانگین ماهانه بیش از 55 هزار دستگاه خودرو وارد بازار خواهد شد.

در حال حاضر در کنار حفظ روند افزایشی تولید، خودروهای دارای کسری قطعه در حال تکمیل و عرضه است و بر همین اساس تا پایان سال بیش از 160 هزار دستگاه خودرو تجاری‌سازی و عرضه خواهد شد.

همچنین با اجرای برنامه‌های تکمیل و عرضه خودرو، خودروهای دارای کسری کاهش 50 هزار دستگاهی را تجربه خواهد کرد.

در حال حاضر تکمیل و تجاری سازی خودروها،‌ در کنار افزایش تولید،‌ روند ثابتی گرفته به گونه‌ای که در دو روز تعطیل هفته گذشته، چهار هزار و 400 دستگاه خودرو تکمیل و تجاری سازی شده است.

گفتنی است، با تامین قطعات حساس الکترونیک به ویژهACU، تولید و عرضه خودرو روند افزایشی گرفته و با پیگیری های مستمر در زنجیره تامین و همکاری و همدلی قطعه سازان داخلی، این روند با شتاب بیش‌تری ادامه خواهد یافت.

منبع تسنیم


نظرات

 • مسیح مسیح (21 دی 1400 ساعت 14:25)

  اصلا تمام آمار تولیدشون در این سالها هم دروغ بوده!
  مثلا سال بعد برجام و سال بعدش ک آمار میلیونی تولید خودرو میزدن????
  به هیچیِ اینا اعتماد نکنید.