1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. مشخصات فنی و امکاناتی کیا نیرو هیبریدی ۲۰۲۳ اعلام شد + عکس

مشخصات فنی و امکاناتی کیا نیرو هیبریدی ۲۰۲۳ اعلام شد + عکس

29 دی 1400
  • 0

کره‌ای‌ها عادت دارند تا رونمایی‌های خود را دو قسمتی کنند. کیا، هیوندای و جنسیس ابتدا در یک رونمایی، محصولات جدید خود را به نمایش می‌گذارند. سپس در زمانی دیگر مشخصات فنی آن را اعلام می‌کنند. نسل دوم کیا نیرو هیبریدی هم از همین قاعده پیروی می‌کند. این خودرو در نوامبر سال گذشته رونمایی شد اما اکنون دوباره بازگشته تا اطلاعات فنی‌اش را به ما نشان دهد.

بدون مقدمه باید بگوییم که نسل جدید نیرو در ابعاد به شکل جهشی رشد کرده است. این خودرو اکنون ۴۴۲۰ میلی‌متر طول، ۱۸۲۵ میلی‌متر عرض و ۱۵۴۵ میلی‌متر ارتفاع دارد و فاصله بین دو محور آن نیز به ۲۷۰۰ میلی‌متر می‌رسد. بنابراین در تمام ابعاد شاهد بزرگتر شدن نیرو هستیم.

2023-kia-niro-5-767x431.webp
با ضریب آئرودینامیک ۰.۲۹، کیا نیرو کاملاً مشابه نسل قدیم خود است. اما ابعاد بزرگتر به معنی کابین جادارتر و کاربردی‌تر خواهد بود. مثلاً ظرفیت بار با ۱۵ لیتر افزایش به ۴۵۱ لیتر رسیده است.

در بخش قوای فنی تغییری دیده نمی‌شود و قدرت ۱۳۹ اسب بخاری که از یک موتور ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی و یک موتور الکتریکی حاصل می‌شود با کمک یک گیربکس شش سرعته دوکلاچه اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. موتور بنزینی از نوع تزریق مستقیم سوخت GDI بوده و به تنهایی ۱۰۴ اسب بخار قدرت و ۱۴۴ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. قدرت موتور الکتریکی هم ۳۲ کیلووات است.

2023-kia-niro-4-767x431.webp
برای به حداکثر رساندن راندمان، کیا نیرو از یک حالت رانندگی جدید به نام منطقه سبز سود می‌برد که راننده می‌تواند به طور دستی این مناطق را تعریف کند و موتور احتراق داخلی در این مناطق خاموش شده و خودرو تنها با نیروی برق حرکت خواهد کرد. یک سیستم احیاکننده انرژی ترمزها نیز به کمک شارژ باتری و جلوگیری از هدرروی انرژی می‌آید.

گذشته از طراحی کاملاً متفاوت، نسل دوم کیا نیرو از سیستم فرمان و تعلیق توسعه یافته و اصلاح شده‌ای بهره می‌برد که سواری راحت‌تری را به ارمغان می‌آورد. برای کاهش صدا از عایق‌های بیشتری در بدنه استفاده شده است که منجر به کابینی ساکت‌تر می‌شود.

2023-kia-niro-6-767x431.webp

یک نمایشگر ۱۰ اینچی جلوی راننده برای تکمیل نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی سیستم اطلاعات و سرگرمی تعبیه شده است. انتخابگر دنده نیز از نوع چرخشی است.

کیا تنها به معرفی مشخصات فنی نسخه هیبریدی نیرو بسنده کرده و گفته که نسخه‌های پلاگین هیبریدی و تمام الکتریکی آن در اواخر سال ۲۰۲۲ رونمایی خواهند شد.

2023-kia-niro-10-767x431.webp

منبع پدال


نظرات