1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
  4. فروش ایران خودرو
  5. فروش فوق العاده پژو 206 تیپ 2؛ ویژه طرح خودرو فرسوده

فروش فوق العاده پژو 206 تیپ 2؛ ویژه طرح خودرو فرسوده

16 شهریور 1401
  • 0

ایران خودرو طرح فروش پژو 206 تیپ 2 را با شرایط فوق العاده (قرعه کشی) شهریورماه 1401 را ویژه طرح خودرو فرسوده اعلام کرد.

 طرح فروش خودرو پژو 206 تیپ 2 از روز چهارشنبه 16 شهریور تا پایان روز جمعه 18 شهریور اجرا می شود. 

 در سومین قرعه کشی فروش خودرو در سامانه یکپارچه، پژو 206 تیپ 2 نیز جزو محصولاتی قرار گرفته است که متقاضیان آن می تواند از سهمیه 20 درصدی ظرفیت قرعه کشی محصولات خودروسازان برای خودروهای فرسوده استفاده کنند. بنابراین واجدین شرایط می توانند از طریق سامانه یکپارچه فروش به نشانی sale.iranecar.com اقدام به ثبت نام کنند تا در صورتی که پس از استعلام، بر اساس کد ثبت نامی، خودرو فرسوده وجود داشت، طبق شرایط مورد نظر، خودرو مورد تقاضا به خریدار تحویل داده شود. 

قیمت ثبت شده برای این خودرو در سامانه یکپارچه، 150 میلیون و 310 هزار و 600 تومان و با موعد تحویل 3 ماهه اعلام شده است.   


اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد


واجدین شرایط برای خرید خودرو 206 تیپ 2 علاوه بر اینکه از سهم 20 درصدی ظرفیت قرعه کشی سامانه یکپارچه خودرو بهره مند می شوند، در طرح حاضر نیز در صورت برنده شدن می توانند خودرو مورد تقاضای خود را با اختلاف قیمت بیش از 148 میلیون تومان نسبت به بازار آزاد خریداری کنند. بنابراین پیش بینی می شود طرح فروش خودرو 206 تیپ 2 با سهمیه 20 درصدی می تواند جزو پرتقاضاترین طرح های در نظر گرفته شده در سومین مرحله تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه فروش خودرو باشد. 

براساس اعلام سخنگوی وزارت صمت در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده که سهم 20 درصدی ظرفیت قرعه‌کشی محصولات خودروسازان را به خود اختصاص داده است، متقاضیان درخواست خود را در بازه زمانی برگزاری سومین مرحله از فروش یکپارچه خودروها ثبت می‌کنند، پس از استعلام، چنانچه بر اساس کد ثبت‌نامی، خودرو فرسوده وجود داشت، بر اساس شرایطی خودروی مورد تقاضا، قابل تحویل خواهد بود.

درصورتی که براساس کد ثبت‌نامی، خودرو فرسوده وجود داشت، به شرط آنکه تا دو ماه آینده، شخص خودروی خود را اسقاط و گواهی اسقاط را ارائه دهد، خودروی مورد تقاضا، قابل تحویل خواهد بود.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در رابطه با جزئیات این طرح و اینکه شیوه تخصیص و شرایط آن به چه صورت خواهد بود، اظهار کرد: براساس بند ف تبصره ۷ قانون بودجه امسال، ۱۰ درصد از ظرفیت خودروهایی که مشمول طرح قرعه‌کشی می‌شوند، بایستی برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده مورد استفاده قرار گیرند، بنابراین در سومین طرح فروش یکپارچه خودروها که از روز چهارشنبه آغاز می‌شود، برای اولین بار ۲۰ درصد از ظرفیت خودروهای مشمول قرعه‌کشی را به این طرح اختصاص داده‌ایم؛ چراکه در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، این اتفاق نیفتاده بود.

وی خاطرنشان کرد: بدین ترتیب افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند و مشمول این طرح خواهند بود، می‌توانند در این مرحله از فروش یکپارچه خودروها، ثبت‌نام کنند و کد ثبت‌نامی این افراد، از ستاد مدیریت سوخت و حمل‌ونقل استعلام خواهد شد. چنانچه براساس کد ثبت‌نامی، خودرو فرسوده وجود داشت، به شرط آنکه تا دو ماه آینده، شخص خودروی خود را اسقاط و گواهی اسقاط را ارائه دهد، خودروی مورد تقاضا، قابل تحویل خواهد بود (البته به شرط برنده شدن).

این مقام مسئول در وزارت صمت، یادآور شد: براساس ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو، خودروسازان مکلف هستند در ازای تولید هر چهار دستگاه خودرو، یک گواهی اسقاط خودروی فرسوده ارائه دهند تا خودروهای تولیدی قابل شماره‌گذاری باشند؛ در حال حاضر، شرایط موجود برای ارائه گواهی اسقاط خودرو، به سبب افزایش قیمت خودروها و نبود سازوکارهای تشویقی یا تنبیهی، چندان پاسخگوی تولید نبوده و به نوعی به یک گلوگاه تبدیل شده است؛ بنابراین قانون‌گذار، برای رفع این مشکل درصد فوق‌الذکر (۱۰ درصد) ظرفیت قرعه‌کشی‌ها را در نظر گرفته تا بدین منظور (اسقاط و جایگزینی خودروهای فرسوده) اختصاص دهد.

تمدید مهلت ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو 

ثبت‌نام مرحله سوم قرعه‌کشی یکپارچه خودرو که از چهارشنبه ۱۶ شهریور آغاز شده است، تا ساعت ۱۶ روز شنبه ۱۹ شهریور تمدید شد.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، با اعلام خبر میزان بالای تقاضا برای ثبت نام در سامانه خودرو، از تمدید مهلت ثبت‌نام تا ساعت ۱۶ روز شنبه ۱۹ شهریور خبر داد. بر اساس این گزارش پس از دو دوره عرضه خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو که در اردیبهشت و تیر ماه امسال انجام شد، سومین دوره عرضه خودرو از روز چهارشنبه گذشته ۱۶ شهریور آغاز شد.

 

منبع car.ir


نظرات