1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. تعیین تکلیف تاکسی های جدید تهران

تعیین تکلیف تاکسی های جدید تهران

10 بهمن 1401
  • 0

چندی پیش رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خبر از احتمال پیوستن چند تاکسی جدید به ناوگان تهران داده بود؛ تارا سورن و شاهین.

اکنون معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز توضیحاتی در خصوص انتخاب شاهین و تارا به عنوان تاکسی تهران ارائه کرده است.

جلال بهرامی، در مورد انتخاب یک خودروی جدید به عنوان تاکسی، گفت: چندی پیش ضمن بازدید، با مدیران دو مجموعه «ایران خودرو و سایپا» جلسه ای برگزار شد و در مورد خودروهای «شاهین و تارا» صحبت‌هایی انجام شد.

معاون شهردار تهران در مورد انتخاب خودروی «ساینا» به عنوان تاکسی نیز عنوان کرد: برای انتخاب این خودرو به عنوان تاکسی در تهران تا اخذ تأییدیه ها اقدامی نخواهیم کرد.

وی افزود: اما در مورد خودروی «تارا» به تصمیمات اولیه رسیده‌ایم و مقرر شد ۱۰۰۰ دستگاه خودروی «تارا» را خود شرکت «ایران خودرو» تحت عنوان یک شرکت بهره بردار با مشارکت بخش خصوصی وارد خطوط تاکسیرانی کرده و فعالیت کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه علاوه بر خودروی «سورن»، خودروی «تارا» نیز وارد فاز نهایی شده است، در مورد انتخاب خودروی «شاهین» به عنوان تاکسی نیز گفت: در مورد خودروی «شاهین» هم با مدیران گروه خودروسازی «سایپا» صحبت کردیم و قرار شد، بحث اتوماتیک شدن و گازسوز شدن این خودرو را که انجام دادند در مورد مراحل بعدی با هم جلسه بگذاریم.نظرات