1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. افزایش اندک قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران

افزایش اندک قیمت خودروهای داخلی در بازار تهران

10 دی 1399
  • 1

فعالان بازار از افزایش قیمت اندک برخی از خودروها در بازار خبر میدهند و عنوان میکنند که این افزایش قیمت خودرو فقط بر روی کاغذ بوده و مشتریان تا مشخص شدن ماجرای برجام هیچ اقدامی برای خرید انجام نمیدهند و به همین دلیل تا چند روز آینده مجدد قیمت ها به سمت پایین هدایت خواهد شد.

قیمت ارز تغییری نکرده که باعث بر هم خوردن جو روانی موجود بر بازار بشود ، از طرفی هم خریداران هنوز وارد بازار نشده اند و همچنان منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند . در نتیجه این افزایش اندک احتمالا موقتی بوده و بازار مجدد به روند کاهشی در قیمت ها روی خوش نسان خواهد داد.

بازار پرتیراژهای ایران‌خودرو امروز همانند سایپایی ها رشد قیمت در بازار را تجربه کردند. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که محصولات پرتیراژ ایران خودرو امروز افزایشی سه تا پنج میلیون تومانی در بازار داشته اند.

در میان محصولات پرتیراژ ایران خودرو  خودروهایی مانند« پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار»، « سمند LX»، «سمند LX با موتور EF7»، «سمند سورن» قرار دارند که توانسته اند نظرخریداران محصولات میان قیمت را به خود جلب کنند.

به گفته فعالان بازار خودرو نوسان اندک قیمت در بازارهای لیدر به خصوص بازار ارز و افزایش اندک  قیمت دلار موجب شد تا بازار خودرو رشد قیمت را تجربه کند.

از سوی دیگر فعالان بازار خودرو معتقدند نبود تقاضا در بازار موجب شده تا بازار خودرو در رکود به سر ببرد و تغییر در قیمت نه به دلیل تقاضا که به دلیل سایر عوامل بیرونی رخ می دهد.


قیمت محصولات پرتیراژ ایران خودرو

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که 206 تیپ دو امروز پنج میلیون افزایش قیمت نسبت به روز گذشته در بازار را تجربه کرد و با قیمت 188 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

«پژو 206 تیپ دو» محصول پرطرفدار خانواده که با توجه به محدوده قیمتی و اسپرت بودن آن در میان محصولات پرطرفدار این گروه قرار دارد.  «پژو 206 تیپ 5» نیز با افزایش دومیلیونی با قیمت 248 میلیون تومان در بازار قیمت خورد.

«پژو 206 صندوقدار» دیگر محصول این خانواده نیز امروز نسبت با قیمت 232 میلیون تومان خرید و فروش شد.

از خانواده سمند نیز «سمند LX » نیز که در روزهای اخیر ثبات قیمت در بازار داشت امروز از رشد قیمت بی نصیب نماند و رشد سه میلیونی قیمت را تجربه کرد و در بازار با محدوده قیمتی 178 میلیون تومان قیمت خورد ؛ این خودرو با موتور EF7 نیز بدون آپشن نیز با قیمت حدود 198 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدکه با توجه به قیمت های روز گذشته می توان گفت این خودرو نیز افزایش دو میلیونی قیمت داشته است.

از دیگر محصولات این خانواده می‌توان به «سمند سورن» اشاره کرد، این خودرو که بسیار محدود در بازار عرضه می شود . تقریبا بیشتر نمایندگی های ایران خودرو این خودرو را عرضه نمی کردند و از محدوده قیمتی آن نیز اطلاعی نداشتند اما نمایشگاه های  اتومبیل  امروز این خودرو با قیمت 237 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری کردند .

خودرو هایما در مدل اس7 که در حال حاضر پرفروش ترین خودرو مونتاژی در ایران بحساب می آید هم در محدوده قیمت 700 میلیون تومان در نوسان است. این خودرو در میانه های مهرماه سال جاری در حدود 1 میلیارد تومان قیمت داشت.نظرات

  • یک ایرانی یک ایرانی (10 دی 1399 ساعت 14:05)

    باسلام و احترام
    فقط مردم بزگورار ایران زمین تا زمانی که واقعا محتاج خودرو نیست در خرید خودرو صبر کنید با صبر و نخریدن بسیاری از مشکلات انشالله به لطف خداوند و همت مردم حل می شود.