1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. در بازار خودرو قیمت خودروهای داخلی ۲ تا ۷ میلیون تومان کاهش یافت

در بازار خودرو قیمت خودروهای داخلی ۲ تا ۷ میلیون تومان کاهش یافت

30 آذر 1400
  • 0

در بازار خودرو شاهد هستیم که قیمت خودروهای داخلی روند کاهشی را در پیش‌گرفته است که البته شیب ملایمی دارد.

عدم نوسانات قابل‌توجه در قیمت ارز، برگزاری طرح‌های فروش دو خودروساز بزرگ کشور و عدم تمایل خرید خودرو در مردم به دلیل بالا بودن قیمت‌ها از مهم ترین عوامل کاهش قیمت می‌باشد. البته از خودروسازان انتظار بیشتری می رفت که طبق وعده‌ای که به وزارت صمت داده بودند در ارتباط با افزایش عرضه به بازار با برگزاری طرح‌های فروش فوق العاده و فوری به‌صورت هفتگی، عملکرد بهتری را داشته باشند.

ایران خودرو دومین طرح هفتگی فروش فوری را اجرا کرد ولی سایپا از این اقدام خودداری و طرح پیش فروش یکساله و مشارکت در تولید را به اجرا درآورد. باید در نظر گرفت که ظرفیت فروش محصولات در این طرح‌ها هنوز به میزان قابل توجهی پایین می‌باشد و این حجم جوابگوی تقاضای موجود در بازار نمی‌تواند باشد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اهواز گفت: با توجه به اینکه فعلا نتیجه‌ای از مذاکرات برجام حاصل نشده و از طرفی، نرخ دلار نوسان نداشته است به نظر می‌رسد بازار خودرو در وضعیت فعلی بماند و شاهد نوسان قیمتی خاصی نباشیم.

عبدالرضا عساکره در خصوص آخرین وضعیت معاملات خودرو در اهواز، اظهار کرد: طی چند روز اخیر به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت خودروهای ایرانی کاهشی ۲ تا ۷ میلیون تومانی داشته‌اند و بازار خودرو فعلا در روندی ثابت و بدون هیجان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تعداد معاملات خودروهای خارجی و ایرانی در بازار اهواز بسیار اندک بوده و رکود بر این بازار حاکم است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اهواز گفت: در ماه جاری به دلیل افزایش نرخ دلار، قیمت خودروهای اروندی افزایشی حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومانی را تجربه کردند اما با کاهش نرخ ارز، قیمت این خودروها کاهش نیافت و ثابت مانده است.

عساکره بیان کرد: با توجه به این‌که فعلا نتیجه‌ای از مذاکرات برجام حاصل نشده و از طرفی نرخ دلار نوسان نداشته است، به نظر می‌رسد بازار خودرو در وضعیت فعلی بماند و شاهد نوسان قیمتی خاصی نباشیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اهواز با اشاره به قیمت خودروهای ایرانی، گفت: در بازار خودرو در اهواز قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو ۲۷۰ میلیون تومان، پژوپارس سال ۲۸۰ میلیون تومان، پژوپارس ال ایکس ۳۴۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای ۳۷۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۵۳۰ میلیون تومان، دنا پلاس ۳۹۰ میلیون تومان، دنا پلاس اتوماتیک توربو شارژ ۵۳۰ میلیون تومان، سمند ال ایکس ۲۵۳ میلیون تومان، هایما اس ۷ پلاس ۸۶۰ میلیون تومان، تیبا صندوقدار ۱۷۶ میلیون تومان و تیبا دو ۱۸۲ میلیون تومان است.

منبع ایسنا


نظرات