1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. نگاهی به قیمت جدید برخی از خودروها در بازار تهران - 7 بهمن 99

نگاهی به قیمت جدید برخی از خودروها در بازار تهران - 7 بهمن 99

8 بهمن 1399
  • 1

اگر آن طور که رئیس جمهور گفته دلار به قیمت 15 هزار تومان برسد، بازار و قیمت خودرو با سکته مواجه می‌شود اما در حال حاضر قیمت‌ها با شیب ملایمی رو به کاهش است.

معاملات خودرو بدلیل افت مجدد نرخ دلار، کاهش یافت. هفته گذشته خریدار و فروشنده در بازار افزایش پیدا کرده بودند چراکه دلار طی دو ماه در کانال 24 هزار تومان بود. ولی الان خریدار منتظر است که قیمت دلار بیشتر کاهش پیدا کرده و به تبع آن قیمت خودرو نیز ریزش داشته باشد یعنی فروشنده وجود دارد اما خریداری نیست. اگر قیمت ارز در چند روز آینده روی قیمت خاصی به مدت 5 یا 10 روز بماند معاملات دوباره از سر گرفته می‌شود. 

بازار کمی پیچیده و سر در گم در حال پیشروی هست و بیشتر خریدارها در شک بسر می برند برای خرید خودروی مورد نظر. فروشندگانی در بازار هستند که به دلایل مختلف قصد فروش فوری خودروی خود را دارند و برای این جور موارد خریدار خیلی راحت پیدا می شود و این نشان می دهد که خریدار دست به نقد در بازار وجود دارد ولی به علت مشخص نبودن وضعیت آینده قیمت خودرو در بازار بیشتر ترجیح در منتظر ماندن می دهند.

30 مرداد امسال که دلار در کانال 23 هزار تومان بود پراید 131 با قیمت 80 میلیون تومان معامله می‌شد، پژو 206 تیپ 2 حدود 165 میلیون تومان معامله می‌شد اما الان حدود 180 میلیون تومان است.

 به طور کلی وقتی در بازار معامله زیادی انجام نمی‌شود قیمت هم به طور دقیق مشخص نمی‌شود. 

قیمت‌های ۳۰ مردادماه که دلار در کانال 23 هزار تومان وجود داشتند قیمت‌های درستی هستند و باید به این نرخ‌ها برسند. 

 از مهرماه سال جاری این پیش‌بینی شده بود که قیمت‌ها ریزش خواهند داشت. احتمالاً قیمت‌ها به حالت منطقی خود یعنی قیمت‌های مردادماه برسد. اگر آن طور که رئیس جمهور گفته دلار به قیمت ۱۵ هزار تومان برسد، بازار با سکته مواجه می‌شود اما حالا قیمت‌ها با شیب ملایم رو به کاهش است.

وقتی قیمت خودرو در نرخ خاصی ثابت بماند، شیب کاهش قیمت تند می‌شود چراکه خریدارها برای خرید مراجعه می‌کنند و فروشنده هم افزایش می‌یابد چون نگه داشتن خودرو برای شخص ضرر دارد. کسی که دلار را 32 هزار تومان و سکه طلا را 16 میلیون تومان خریده است، امروز آن را می‌فروشد چون می‌داند که دیگر بازگشت قیمت وجود ندارد، خودرو نیز همین طور است. به صفر رسیدن سرمایه‌گذاری در خرید خودرو هم در کاهش قیمت خودرو تاثیر گذار است.

در هرحال امروز سه شنبه در بازار خودرو تهران هر دستگاه پژو پارس سال با قیمت 202 میلیون، دنا پلاس اتوماتیک 400 میلیون، تیبا هاچ بک 125 میلیون، پراید 131 حدود 104 میلیون، دنا معمولی 247 میلیون، پژو پارس TU5 حدود 237 میلیون، کوییک معمولی 138 میلیون و مدل کوییک آر حدود 144 میلیون، پژو 405 دوگانه سوز 182 میلیون و مدل پژو ۴۰۵ بنزینی 180 میلیون، دنا پلاس 292 میلیون، پژو پارس اتوماتیک 302 میلیون و سمند دوگانه سوز 219 میلیون تومان قیمتگذاری شدند.نظرات

  • mohammad mohammad (9 بهمن 1399 ساعت 18:31)

    سلام. خدا لعنت کنه امثال کسانی که با خبر های دروغ وقیمت های کاذب بازاری که وجود نداره رو تبلیغ و داغ می کنند.