1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. به زودی محصولات ایران خودرو در روسیه تولید خواهند شد

به زودی محصولات ایران خودرو در روسیه تولید خواهند شد

17 فروردین 1400
 • 3

سابینا نوبری، مدیرکل صادراتی منطقه آسیا، اروپا و CIS شرکت ایران خودرو درباره آخرین وضعیت صادرات خودرو‌های تولید این شرکت در این منطقه اظهار کرد: در حال حاضر صادرات به کشور آذربایجان را داریم که با حمایت‌های دولت همراه و در حال توسعه است.

او افزود: تلاش می‌کنیم تا با حضور در نمایشگاه اختصاصی اوراسیا، بتوانیم سهم خود از بازار کشور‌های عضو این اتحادیه افزایش دهیم. اینگونه نمایشگاه‌ها ظرفیت بسیار خوبی دارند به ویژه این که قرار است این نمایشگاه در کشور خودمان برگزار شود.

نوبری ادامه داد: امیدواریم روابطمان را با کشور‌های عضو این اتحادیه افزایش دهیم تا بعد از آزاد شدن تعرفه گمرکی طی یک و نیم تا دو سال آینده که قرار است خودرو نیز به لیست این کالا‌ها بپیوندد، بتوانیم خودرو‌هایی که در کلاس آن‌ها رقابت کمتری وجود دارد را در روسیه تولید کنیم. همچنین روسیه نیز بتواند خودرو‌هایی که کلاس آن‌ها در ایران کمتر است را اینجا تولید کند.

او درباره اسامی خودرو‌های مورد نظر برای تولید در روسیه، گفت: اسامی دقیق این خودرو‌ها بعد از مذاکره اعلام می‌شود اما بیشتر سعی می‌کنیم تا در زمینه تولید خودرو‌های اکونومیک مثل دنا، سمند، رانا در آن کشور ایفای نقش کنیم،تارا نیز خودروی خوب و نوینی است.

نوبری درباره اسامی خودرو‌هایی که در حال حاضر به کشور آذربایجان صادر می‌شوند، نیز بیان کرد: سمند، دنا، دنا‍ پلاس و ۴۰۵ خودرو‌هایی هستند که به آذربایجان صادر می‌کنیم. اوایل سال گذشته به دلیل شرایط کرونا، توقفی را در صادرات به این کشور داشتیم، اما با روش‌های بهداشتی صادراتمان را ادامه دادیم.

او گفت: گمرک جمهوری اسلامی ایران و اعضای سفارت ایران در کشور آذربایجان، کمک بسیاری در این زمینه به ما کردند. از حدود یک سال و نیم یا دو سال گذشته تاکنون، حدود ۵ هزار دستگاه خودرو به آذربایجان صادر کرده ایم.

 نظرات

 • علی علی (18 فروردین 1400 ساعت 10:52)

  خوبه فقط باید دقت کنند اونها مثل ما ایرانی ها نیستند ها .! نکنه یه وقت ماشین های حلبی نشان بزنند و فکر کنند مردم براشون صف میکشند . گفته باشم .!

 • راستگو راستگو (18 فروردین 1400 ساعت 06:12)

  از دوستان خواهش میکنم اگه حرف زدن بلد نیستند حداقل حرف نزدن رو یاد بگیرند.....
  الان کسی نیست از این دوست گرامی بپرسه شما که ظرفیت تولید کافی واسه داخل کشور رو نداری و همین پایین بودن ظرفیت باعث دو نرخی شدن خودرو شده دنبال صادرات خودرو هستی؟
  روسها هم منتظر تولید خودرو تارا نشستن و هیچکدوم ماشین نخریدن و در طرح قرعه کشی خودرو تارا با قیمت نامشخص روز و تحویل ۱ساله ثبت نام کردن و دعا میکنن خوش شانس باشن تا سال دیگه تارا به دستشون برسه...

 • تاسف تاسف (17 فروردین 1400 ساعت 13:52)

  صادرات با یک سوم ارزانتر از قیمت داخل ایران! وبا کیفیت دو برابر بهتر.
  خدا قوت...
  فکر نکنید ضرر میدن، نه، مابه التفاوت رو از ملت دارن میگیرن.