1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. مشتری نیست ؛ واکنش سرد بازار به قیمت‌های جدید خودروسازان + قیمت خودرو

مشتری نیست ؛ واکنش سرد بازار به قیمت‌های جدید خودروسازان + قیمت خودرو

واکنش سرد بازار به قیمت‌های جدید خودروسازان + قیمت خودرو
3 خرداد 1400
  • 1

بازار خودرو نسبت به قیمتهای جدید خودروسازان واکنشی نداشته و هنوز قیمت خودروها در بازار تغییر چندانی پیدا نکرده است.

خودروسازان سرانجام تصمیم شورای رقابت را پذیرا شدند و قیمت نهایی محصولاتشان را اعلام کردند ولی ایران خودرو بیشتر از 9 درصد افزایش قیمت را اعمال کرد 

بازار خرید و فروش خودرو دیروز اول خردادماه با لیست جدید قیمت محصولات دو شرکت خودروساز ایران خودرو و سایپا روبرو بود به نحوی که تعدادی از محصولات رشد بیش از 9 درصدی قیمتها را تجربه کردند. 

به عنوان نمونه خودروهای سمند EF7 ، پژو پارس، پژو 206 تیپ دو، با رشد بیش از 13 درصدی روبرو شده است. در محصولات سایپا نیز این رشد قیمتها تا بیش از 10 درصد بوده است.

با این وجود امروز بازار خودرو نسبت به قیمتهای جدید خودروسازان واکنشی نداشته و هنوز قیمت خودروها در بازار تغییر چندانی پیدا نکرده است. البته فروشندگان خودرو معتقدند اگر خودروسازان عرضه قطره چکانی محصولات خود را انجام دهند در بازار راکد خودرو افزایش قیمتها بعید نیست اما در شرایط فعلی بازار متقاضی ندارد و رشد قیمتهای جدید کارخانجات نتوانسته تغییرات چندانی را بوجود بیاورد.

امروز در بازار خودرو قیمت سمند ای اف سون 199 میلیون تومان، پژو 206 تیپ دو 201 میلیون تومان، پژو 206 صندوقدار 245 میلیون تومان به فروش می رسد. علاوه بر این ساینا دنده ای 143 میلیون تومان، کوئیک دنده ای 150 میلیون تومان و تیبا دو 130 میلیون تومان و تیبا صندوقدار 120 میلیون تومان قیمتگذاری شده است.

منبع تسنیم


نظرات

  • کاربر سایت کاربر سایت (3 خرداد 1400 ساعت 13:28)

    همه دارن فیلم بازی میکنن حتی شما دوست عزیز