1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. جوابیه گروه بهمن موتور در خصوص «ماجرای قیمت بالای قطعات مصرفی دیگنیتی»

جوابیه گروه بهمن موتور در خصوص «ماجرای قیمت بالای قطعات مصرفی دیگنیتی»

جوابیه گروه بهمن موتور در خصوص «جنجال قیمت قطعات مصرفی دیگنیتی»
25 دی 1400
 • 3

در روزهای گذشته خبری را منتشر کردیم در رابطه با « جنجال قیمت بالای قطعات مصرفی خودرو دیگنیتی حتی بیشتر از بنز و بی‌ام‌و! » که با کلیک بر روی آن می توانید مشاهده نمایید. امروز شنبه 25 دی ماه گروه بهمن در خصوص این مطلب جوابیه را برایمان ارسال کرد جهت روشن شدن این موضوع، ما هم بر حسب وظیفه نسبت به انتشار این مطلب اقدام می کنیم. البته این رویه بسیار خوب و نکو است که خودروسازان خود را در قبال شبهات و تردیدهایی که برای مشتریان خود به وجود می آید، جوابیه هایی را اطلاع رسانی نمایند و بی تفاوت نباشند.

با توجه به آنکه طی چند روز گذشته در فضای مجازی مطالبی کذب و خلاف واقع در مورد قیمت قطعات مصرفی خودرو دیگنیتی منتشر شده، مستلزم است که شرکت بهمن موتور توضیحاتی در مورد قیمت گذاری قطعات این محصول ارائه دهد. 

در گزارش شماری از رسانه ها از جمله "ایران جیب" مطلبی منتشر شده است که به تازگی یکی از مالکین خودروی دیگنیتی که جهت سرویس دوره‌ای خودروی خود به نمایندگی بهمن موتور مراجعه کرده، پس از تعویض فیلتر هوای کابین با مبلغ بسیار بالای 650 هزار تومان جهت تعویض این فیلتر مواجه شده است این در حالی است که با توجه به پیگیری انجام شده قیمت این فیلتر در بازار جهانی حدود 3 دلار است.

بهمن موتور به عنوان بزرگترین شرکت خودروسازی خصوصی در کشور که متعهد به عرضه محصولات با کیفیت در کنار خدمات پس از فروش ممتاز است، خود را مسئول می داند که در مورد این اشتباه برداشتی توضیحاتی ارائه دهد. 
دیگنیتی خودروی SUV بهمن موتور که موفق به اخذ 5 ستاره کیفی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران شده است، در کنار طراحی کابین و متریال بالای بدنه از قطعات با کیفیت برخوردار است. 

با جستجو در سایت های فروش اینترنتی قطعات خودرو می توان متوجه شد که قیمت کنونی فیلتر کابین دیگنیتی که در کشور چین با عنوان IX50 شناخته شده، از 21 تا 28 دلار قیمت گذاری شده است. البته برخی از سایت های فروش آنلاین آسیای شرقی قطعات دسته سوم (فیک) دیگنیتی را با یک سوم قیمت رسمی کارخانه به فروش میرسانند که هیچ یک از این قطعات مورد تایید کمپانی تولید کننده خودرو نیست و بهمن موتور نیز با توجه به تعهد خود برای استفاده از با کیفیت ترین قطعات در محصولات خود حاضر نیست هزینه کمتر را قربانی بی کیفیت کردن محصول کند. 

گفتنی است که در مورد واردات قطعات خودرو در کنار قیمت رسمی کارخانه، هزینه های جانبی دیگر از جمله بیمه، تعرفه گمرک، حمل و نقل و توزیع باید در نظر گرفته شود. 

خودروهای فیدلیتی و دیگنیتی بهمن موتور در حال حاضر با گارانتی 5 ساله با 150 هزار کیلومتر و یکسال سرویس ادواری رایگان تا 20 هزار کیلومتر عرضه می شوند و شرکت در حال داخلی سازی قطعات مصرفی برای کاهش قیمت و تولید انبوه است، البته قبل از عرضه این خودروها به بازار بهمن موتور با دعوت از قطعه سازان داخلی آمادگی خود را برای تولیدات با کیفیت داخلی اعلام کرده که هم اکنون در این زمینه فعالیت ها در جریان است.

محصول اصلی فیلتر کابین دیگنیتی با گارانتی:

Picture1.jpg
 
محصول غیراصلی فیلتر کابین دیگنیتی بدون گارانتی و داشتن تاییدیه اصالت شرکت کمپانی تولید کننده خودرو :

Picture2.jpgنظرات

 • مسعود فضلی مسعود فضلی (26 دی 1400 ساعت 12:14)

  اولش فکر کردم میخواد بگه قضیه اینطورا نیست، بعد دیدم میگه همینه که هست!

 • امیر امیر (26 دی 1400 ساعت 12:10)

  گیریم بهمن موتور راست میگه و کارخانه چینی فیلتر را 21دلار میده. پس خاک بر سر ماها که یه کارخانه تازه به دوران رسیده چینی فیلتر را به این قیمت به ما می اندازه.وخاک بر سر خودروسازها ومسولین ما

 • Ali Ali (26 دی 1400 ساعت 01:13)

  یعنی باور کنیم فیلتر هوای بنز و بی‌ام‌و نصف قیمت فیلترهوای یه خودروی چینی تازه به دوران رسیده هست؟!
  ملت رو چی فرض کردین خدا وکیلی؟!
  رک و شفاف بگین زورمون میرسه و هرکی ناراضیه نخره! باور کنین دردش کمتره!