1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. این خودرو 75 میلیون تومان ارزان شد

این خودرو 75 میلیون تومان ارزان شد

25 مرداد 1401
  • 0

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران گفت : قیمت پژو 207 در بازار 75 میلیون تومان ریزش داشت که علت این کاهش قیمت عرضه خوب این خودرو توسط خودروسازان است و تولید و عرضه سایر خودروها افزایش یابد قیمت آنها نیز کاهش خواهد یافت.

در روزهای اخیر قیمت خودرو در بازار وارد فاز کاهشی شده بود که این کاهش قیمت خودرو امروز نیز ادامه دارد. از دلایل مهم این کاهش قیمت را میتوان افزایش عرضه خودرو توسط خودروسازان، کاهش نرخ ارز و خبرهایی مثبت در مورد توافق برجام دانست.

بر همین اساس طی 24 ساعت گذشته شاهد کاهش 2 میلیون تومانی قیمت تارا اتوماتیک مدل 1401 بودیم و قیمت آن در بازار به 588 میلیون تومان رسیده است. رصد قیمتهای بازار آزاد خودرو نشان می دهد که قیمت سمند ال ایکس در بازار با کاهش 3 میلیون تومانی به 305 میلیون تومان و سمند ال ایکس با موتور EF7 با کاهش 4 میلیون تومانی به قیمت 347 میلیون تومان رسید.

بر اساس گزارش های میدانی قیمت خودروی پراید 111 مدل 1399 صفر کیلومتر در بازار آزاد 202 میلیون تومان، پراید 131 حدود 183 میلیون تومان، کوییک دنده ای 201 میلیون تومان، کوییک آر دورنگ 208 میلیون تومان، کوییک اتوماتیک 301 میلیون تومان، ساینا 203 میلیون تومان، ساینا اس 216 میلیون تومان قیمت دارد.

همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ دو به قیمت ۳۰۰ میلیون تومان، پژو پارس معمولی ۳۱۲ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ دنده‌ای سقف شیشه‌ای ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رود.

 

شوک برجام به بازار ارز

در حال حاضر فعالان بازار خودرو در انتطار اعلام نتایج مذاکرات هستند؛ اگرچه سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز در نشست خبری اعلام کرد: پیشرفت‌های جدی در مذاکرات وین را شاهد بودیم و بخشی از انتظارات ما در مذاکرات تامین شد.

در این میان، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان نیز گفت: ما در حال حاضر در مرحله ابتدای پایان مذاکرات هستیم و اگر طرف آمریکایی خطوط قرمز و منافع کامل اقتصادی ما را متعهد شود، امکان حصول توافق وجود دارد.

این در شرایطی است که روزنامه کیهان نیز در تحلیلی درباره برجام نوشته بود که از گوشه و کنار زمزمه توافق به گوش می‌رسد.

اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات برجام نیز اخیرا گفته است در صورت پیشرفت مطلوب اوضاع، توافق نهایی بر سر احیای برجام احتمالا تا هفته آینده حاصل شود.

خرید و فروش صفر شد

در این میان، سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت درباره وضعیت بازار خودرو گفت: با دریافت پالس‌ها و سیگنال‌های مثبت از احتمال امضا شدن برجام و در کنار آن پایین آمدن نرخ ارز، افت قیمت‌‌ها را در روزهای گذشته شاهد بودیم.

وی افزود: این روزها بازار دوباره دچار سکون مطلق شده و افراد دست از معامله کشیده‌اند تا ببینند نتیجه مذاکرات چه می‌شود؟

موتمنی، دلیل کاهش حدود ۷۵ میلیون تومانی قیمت پژو ۲۰۷ را عرضه خوب آن از سوی خودروساز عنوان کرد و به ایرنا متذکر شد:‌ هر خودرویی که با کاهش عرضه مواجه شود، افزایش قیمت خواهد داشت.

وی در خصوص برجام معتقد است: اگر مذاکرات به نتیجه برسد، اثر روانی آن سبب می‌شود حداقل در هفته‌های ابتدایی شوک شدیدی در بازار شاهد باشیم. در عین حال نحوه و میزان عرضه خودرو از سوی خودروسازان داخلی نیز می‌تواند بر قیمت‌ها تاثیرگذار باشد.
 


نظرات