1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. نوسان در بازار خودرو؛ از کاهش 47 میلیونی تا افزایش 25 میلیون تومانی

نوسان در بازار خودرو؛ از کاهش 47 میلیونی تا افزایش 25 میلیون تومانی

نوسان در بازار خودرو؛ از کاهش قیمت 47 میلیونی تا افزایش 25 میلیون تومانی
13 شهریور 1401
  • 0

با بررسی قیمت خودروهای پرتیراژ در ماه اخیر، قیمت خودروهای داخلی با نوسان همراه بوده است. اکثر خودروها به طور متوسط  4 الی 6 میلیون تومان کاهش داشته اند، در این میان دنا معمولی، یک میلیون تومان و پژو 207 اتوماتیک، 47 میلیون تومان کاهش را تجربه کرده اند؛ با این حال برخی خودروها مانند هایما S7 توربوپلاس ۲۵ میلیون تومان و تیبا سایپا هم کمی افزایش قیمت داشته است. به نظر می رسد که پژو 207 اتوماتیک به علت عدم استقبال کافی از این محصول و به خصوص خودرو با سقف قرمز استقبال کافی انجام نشده و افزایش قیمت تیبا هم به علت توقف تولید این خودرو است که البته تنها با هدف انجام تعهدات قبلی این خودروساز، خط تولید همچنان متوقف نشده است.

در یک ماه اخیر، خودروهای گروه صنعتی ایران خوودرو، قیمت بیشتر این محصولات کاهش را به دنبال داشته است، این درحالی است که خودرویی مانند پژو 207 اتوماتیک، 47 میلیون تومان کاهش قیمت داشته است. قیمت کارخانه ای خودرو هایما در روزهای گذشته، در حدود 200 میلیون تومان افزایش پیدا کرده بود که با اعتراض متقاضیان خرید این خودرو مواجه شد. اکنون بررسی قیمت خودرو، حاکی از آن است که این محصول افزایش 25 میلیون تومانی داشته و در این میان، قیمت برخی خودروها مانند رانا ثابت مانده است.

در این مقایسه قیمتی در بازه تعریف شده که نشان از کاهش قیمت اکثریت خودروها دارد، به جز هایما S7 توروبوپلاس، برخی محصولات دیگر سایپا نیز نظیر تیبا، تا حدودی افزایش قیمت داشته است. در واقع، تیبا تولید سال ۱۴۰۰، دو میلیون تومان و تیبا تولید سال ۱۴۰۱ چهار میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. افزایش قیمت تیبا سایر محصولات این شرکت نیز، دو تا ۱۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

قیمت‌های اعلام شده برای انواع خودروهای پرتیراژ در بازار روز گذشته، ۱۲ شهریورماه و مقایسه آن با قیمت‌ آن‌ها در ۱۸ مرداد ماه به شرح جدول زیر آمده است:

 

62370321.jpg

62370324.jpg

 

منبع ایسنا


نظرات