1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. تصادفات و حوادث
 4. انتشار نخستین گزارش خودروسازان از تصادف زنجیره ای بهبهان

انتشار نخستین گزارش خودروسازان از تصادف زنجیره ای بهبهان

27 دی 1400
 • 4

خودروسازان پس از سکوت محضی که پیرامون تصادف زنجیره ای که در بهبهان اتفاق افتاده بود در خصوص باز نشدن ایربگ های خودروهای حاضر در این تصادف، به طور غیر مستقیم توضیحاتی را ارایه کردند. ولی هنوز هیچ یک از دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا گزارشی از این سانحه به صورت رسمی منتشر نکرده اند. گزارش ارایه شده با توجه به تصاویر موجود از تصادف خیلی منطقی به نظر نمی رسد.

دبیر انجمن خودروسازان ایران با اعلام اینکه ۱۵ خودروی حادثه دیده در این حادثه متعلق به ایران خودرو و ۲۳ خودرو برای شرکت سایپا بوده است، گفت: اکثر خودروهای حادثه دیده دارای ایربگ بودند اما در این تصادف از عقب دچار حادثه شده اند.

احمد نعمت بخش، در رابطه با حادثه تصادف بهبهان به ارائه توضیحاتی پرداخت و اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد در این حادثه 60 خودرو به هم برخورد کردند که باعث فوت  و مجروح شدن  تعدادی از هموطنان شده است.

وی با اعلام اینکه 15 خودروی حادثه دیده در این حادثه متعلق به ایران خودرو و 23 خودرو برای شرکت سایپا بوده است، افزود: در بخش خودروهای سایپا 2وانت نیسان، 3 خودروی پیکاپ، 3 خودروی ال 90 و 15 پراید درگیر حادثه شده‌اند . در مجموع عدم آسیب دیدگی خودروهای ال 90 از روبه رو باعث شده تا ایربگ‌های آنها عمل نکند. از میان 15 خودروی پراید هم 11 خودرو به دلیل سال ساخت تولید فاقد ایربگ بودند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران تصریح کرد: در این حادثه از محصولات سایپا 8 خودرو دارای ایربگ بوده‌اند که چون برخورد از عقب صورت گرفته  ایربگ ها عمل نکرده اند.

نعمت بخش با بیان اینکه در بخش خودروهای شرکت ایران خودرو نیز 15 خودرو درگیر حادثه شده اند، گفت: از میان 15 خودرو 5 خودرو به دلیل سال ساخت فاقد ایربگ بودند. مابقی محصولات شامل سمند ال ایکس، پارس سال، پژو 405 و سمند ای اف سون و سمند سورن هستند که دارای دو ایربگ و تک ایربگ بودند. در مجموع یک خودروی سمند سورن مدل 91 دارای 2 ایربگ با توجه به شرایط برخورد با بازشدن ایربگ ها روبه رو شده است. یک محصول سمند ال ایکس نیز به شدت دچار حریق شده است .

منبع تسنیم


نظرات

 • M,j M,j (28 دی 1400 ساعت 08:36)

  یعنی این خودرو ها همه دنده عقب میرفتن و زدن به کوه و درخت یاکه دوتا دوتا ، عقب به عقب زدن به هم ، جلو همه خودروها هم الهی شکر سالمه ، لعنت بر پدر و مادر آدم دروغ گو

 • الیاس الیاس (27 دی 1400 ساعت 16:45)

  دختر ایشون بود که اختلاص کرده بود.صنعتی را با سنتی بزنی نتیجه میشه این.هیچ کدام از تولیداتتون .....تصاویر را نگاه کنید استحکام در حد دستمال کاغذی

 • علی علی (27 دی 1400 ساعت 12:48)

  اقای نعمت بخش همون آدمی نیستن که سالها قبل در مصاحبه‌ای میگفتن خودروی ساخت ایران به نام مگان سوار میشن و توقع نداشته باشید مثل بقیه مردم پراید سوار بشن؟!
  و خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل...
  یه جوری میگه ضربه از عقب باعث باز نشدن ایربگ خودروها شده انگار جلوی خودرو هیچ ضربه‌ای دریافت نکرده!
  واقعا چشمش این خودروهای مچاله شده رو نمی‌بینه؟!
  تا زمانیکه امثال اینها مسئول صنعت خودرو باشند که سالیان درازیست بر صندلیهای صنعت خودرو جا خوش کرده‌اند اوضاع همین خواهد بود.

  حسن روحانی حسن روحانی (28 دی 1400 ساعت 10:44)

  جان آدمها اصلا براشون اهمیت نداره. فقط پول رو میبینن.