1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. عرضه محصول ارزان قیمت ایران خودرو تا دو سال دیگر + عکس

عرضه محصول ارزان قیمت ایران خودرو تا دو سال دیگر + عکس

عرضه محصول ارزان قیمت ایران خودرو تا دو سال دیگر
14 تیر 1400
 • 3
 • 4128

مدیرعامل ایران‌خودرو درباره زمان عرضه خودروی ارزان‌قیمت این گروه صنعتی به بازار گفت: رونمایی این خودرو ظرف چند ماه آینده انجام می‌شود، اما تولید انبوه آن به ۱۸ ماه زمان نیاز دارد، ضمن آنکه عرضه آن به بازار نزدیک به دو سال طول می‌کشد.

فرشاد مقیمی افزود: یکی از راهکارهای کاهش قیمت تمام‌شده، طراحی خودرو و حرکت به سمت پلت‌فرم‌های مشترک است. وی تاکید کرد: در راستای تحقق این هدف، ایران‌خودرو، طراحی خودرویی در کلاس A پلاس با موتور سه استوانه -که دی سال گذشته رونمایی شد- را آغاز کرده است.

طراحی این نوع خودروها خاص و ویژه بوده و تمام استانداردها و شرایط روز را دارا هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کمترین هزینه را در بحث مربوط به تولید خواهند داشت.

 وی اضافه کرد: طراحی نمونه‌ای از این خودرو با پلت فرم موتوری جدید که پیشرانه سه استوانه را برای آن در نظر گرفتیم، به پایان رسیده و نمونه‌ای از آن ساخته و وارد فاز طراحی مفهومی شده است که ظرف چند ماه آینده به سرانجام می‌رسد. مقیمی با بیان اینکه تلاش شده در طراحی خودروی مذکور هزینه‌ها کاهش یابد، ادامه داد: تولید در بالاترین تیراژ نیز یکی دیگر از راهکارهای کاهش قیمت تمام‌شده این نوع خودرو است زیرا هرچه تولید افزایش یابد، هزینه تمام‌شده کاهش پیدا می‌کند. مقیمی با بیان اینکه در تولید این خودرو نگاه بر این است که طراحی و ساخت در داخل انجام شود، ادامه داد: در تولید این خودرو از ظرفیت شبکه تامین ایران‌خودرو و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری کمک گرفته شده است.

به گفته مقیمی امکان صادرات این خودرو نیز فراهم خواهد شد زیرا در حال حاضر نیازمندی به امثال آن در بازارهای کشورهای همسایه احساس می‌شود. وی درباره کیفیت خودروی ارزان‌قیمت ایران‌خودرو نیز تصریح کرد: هرچند شاید در سال‌های گذشته به دلیل عمل به تعهدات، تمرکز چندانی بر کیفیت خودرو وجود نداشت اما از سال گذشته روی این موضوع تمرکز کرده‌ایم.

مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه نمی‌توان از یک تولیدکننده انتظار داشت با وجود تولید به همراه زیان، برای ارتقای کیفیت برنامه‌ریزی کند، ادامه داد: باید برای کیفیت هزینه شود، این در حالی است که زیان مانع کیفیت و توسعه است. نمی‌توان با وجود زیان، توسعه یافت زیرا توسعه به سرمایه‌گذاری نیاز دارد و این سرمایه‌گذاری باید از محل سود اتفاق بیفتد.
نظرات

 • محمد محمد (23 تیر 1400 ساعت 09:40)

  فرقون را به قیمت بنز به مردم می اندازند! ادعای ضرر هم میکنند!! خوب اگر نمی سرفد ؟! ببندید! به بهانه اشتغال مردم را سرکیسه میکنید!! اگر ضرری هست! مربوط به بی لیاقتی و بی تدبیری است! مدیران رنگارنگ اضافی و بی خاصیت با حقوق و مزایای بالا! ورانت و دزدی و ... به اذای هر کارگر چند تا کارمند دارید؟! چند نفر از پرسنل با فرمول فامیل سالاری استخدام شده اند؟! به کدام نهادها باج میدهید؟! تدارکات شما با کدام مافیا کارمیکند و قطعات بی کیفیت را به قیمت بالا میخرد؟! ایا اگر یک تولید کننده قطعه ای را در حد کیفیت اروپا تولید کند، شما میخرید؟! البته که نه ! چون تدارکات شما مافیای گسترده ایست که زور دولت هم نمیرسد...

 • احمد احمد (16 تیر 1400 ساعت 09:06)

  وااای خدای من.اصلا از رو رنوکپچر یا نیسان جوک تقلب نکردن! ضمنا اینم با موتور tu5 در میکنن بیرون

 • صالح صالح (14 تیر 1400 ساعت 11:49)

  آقای مقیمی یا هر مدیر دیگر ایران خر فروش همیشه از این قولها زیاد دادند دو سال دیگه خودرویی که ارزون اعلام شده به قیمت خون پدر آقای مقیمی به توان 2 فروخته میشه